• 01

  Рамка од алуминиумска легура

  Алуминиумската легура 6061 е позната по своите високи перформанси и при лесна тежина и цврстина.

 • 02

  Долготрајна батерија

  Со доверлива премиум литиумска батерија, серијата R може да ги задоволи вашите потреби за патување и рекреација.

 • 03

  Систем со двојна суспензија

  За да ги надмине тешките услови на патот, тој е опремен со систем за двојна суспензија на задната страна за да обезбеди подобро искуство во возењето.

 • 04

  Хидраулични диск сопирачки

  Хидрауличните диск сопирачки се докажани како еден од најефикасните механизми за сопирање во индустријата.

AD1

Топли производи

 • Послужено
  земји

 • Специјални
  понуди

 • Задоволен
  клиенти

 • Партнери низ
  САД

Зошто да не изберете нас

 • Глобална дистрибутерска мрежа

  Ако не прашате зошто треба да бидете еден од нашите дистрибутери, одговорот е едноставен: нашата цел е да ви помогнеме да го развиете вашиот бизнис.

  Ние не обезбедуваме само профитабилни производи;ние, исто така, даваме можност за бизнисите во семејна сопственост да се трансформираат во целосно функционални претпријатија со модерни системи за управување, што вклучува воспоставување подобар структурен систем, градење деловна култура и конфигурирање на платформа за управување со информации за финансиски цели.

  Mootoro како најдобар производител на е-велосипеди е тука да ви испорача висококвалитетни производи на пазарот по најприфатливи трошоци.

 • Сигурен синџир на снабдување

  Покрај нашата сопствена фабрика, воспоставивме интегрирана мрежа за производство на електрични велосипеди со меѓусебно поврзување на квалификувани светски признати добавувачи на компоненти, што гарантира стапка и квалитет на нашето масовно производство за да бидеме во чекор со меѓународните стандарди.

 • За нас

  Во последните неколку години, Mootoro беше една од најдобрите производствени компании во Кина, специјализирана за електрични велосипеди и е-скутери.

  Покрај производот, се фокусиравме на квалитетот на деловите, особено на технологијата за батерии и мотори, кои сметаме дека се најважните компоненти на електричниот автомобил.

  Со големите способности за истражување и развој и производство, Mootoro е посветен на нудење на глобални B2B и B2C услуги, вклучувајќи едношалтерски решенија кои се движат од дизајн, проценка на DFM, нарачки од мали групи, до масовни продукции од големи размери.Како доверлив снабдувач, опслуживме многу клиенти со врвни електрични велосипеди.

  Што е најважно, промисленото решение пред купувањето и извонредната постпродажна услуга е основната вредност за која заслужуваме почит и доверба.

Нашиот блог

 • Ebike-tool-kit

  Основни алатки за е-велосипед: за патишта и одржување

  Многумина од нас всушност имаат акумулирано некоја форма на комплети алатки, без оглед на тоа колку точно се мали, за да ни помогнат да ги завршиме чудните работи низ куќата;без разлика дали тоа се висечки слики или поправка на палуби.Ако многу обожавате да возите ебајк, тогаш дефинитивно сте забележале дека сте почнале да градите...

 • Photo by Luca Campioni on Unsplash

  10 совети за ноќно возење е-велосипед

  Велосипедистите со електрични велосипеди мора секогаш да ги следат безбедносните мерки на претпазливост и да бидат внимателни секогаш кога ќе се качат на нивните електронски велосипеди, особено навечер.Темнината може да влијае на различни аспекти на безбедноста на возењето, а моторџиите треба да препознаат како да бидат безбедни на велосипедските курсеви или на ...

 • AD6

  Зошто треба да размислувам да бидам дилер на е-велосипеди

  Додека светот напорно работи на намалување на јаглеродот, транспортот на чиста енергија почна да игра клучна улога во постигнувањето на целта.Големиот пазарен потенцијал за електрични возила изгледа многу ветувачки.„Стапката на раст на продажбата на електрични велосипеди во САД е 16 пати поголема за општа велосипедска продажба...

 • AD6-3

  Вовед во батерија за електрични велосипеди

  Батеријата на електричниот велосипед е како срцето на човечкото тело, што е и највредниот дел од е-велосипедот.Тоа во голема мера придонесува за тоа колку добро функционира велосипедот.Иако со иста големина и тежина, сепак разликите во структурата и формацијата се причините поради кои лилјак...

 • AD6-2

  Споредба на литиумска батерија 18650 и 21700: која е подобра?

  Литиумската батерија ужива добра репутација во индустријата за електрични возила.По години на подобрување, разви неколку варијации кои имаат своја сила.18650 литиумска батерија 18650 литиумска батерија првично се однесува на NI-MH и литиум-јонска батерија.Сега најмногу ...